Život může přinést životní křižovatku, která postaví partnery před nečekané téma nebo vyvolá krizi ve vztahu.

Častým problémem je situace, kdy se narodily děti a ze vztahu zmizela partnerská rovina. Nebo vylezli staří kostlivci a je třeba řešit staré neshody, o kterých se roky předstíralo, že neexistují.

Někdy už partnerská krize eskalovala tak daleko, že řeší otázku, zda zůstanou spolu. Pokud vztahu hrozí rozpad a již neúspěšně podnikli řadu kroků, chtějí ještě zkusit vztah zachránit za pomoci odborníka, než se definitivně rozejdou.

Častým tématem je také nevěra, nebo střet intimních potřeb v případě nejasné sexuální orientace jednoho z partnerů. U LGBT párů může vztah negativně ovlivňovat nepřijetí ze strany rodiny nebo téma pořízení potomka a vyjasnění kompetencí v péči o něj.

Pokud chodí na terapii pár,

v tom případě pracujeme všichni společně.

Pokud chodí na terapii jednotlivec,

pracujeme na jeho tématech. Například když žena neví, jestli chce s mužem ještě být, nebo muž řeší ztrátu společných koníčků nebo zájmů a hledá cestu, jak ve vztahu najít nové, stmelující téma.

Častým tématem je také situace řady svobodných – že nejsou schopni nalézt správného partnera, nebo neustále dokola si vybírá nevhodné partnery, stále dokola ty stejné typy a potácí se z jednoho nefunkčního vztahu do druhého.

Jak terapie probíhá

Pracuji na základě principů rodinné terapie Virginie Satirové, jejímž základem je podpora zdrojů páru i jednotlivce a zaměření na komunikační strategie na zvládání stresu. Společně pracujeme na pozitivní, otevřené komunikaci, která rozšiřuje stávající možnosti a hledá funkční řešení.
Pokračování textu…

O mně

Absolvovala jsem výcvik v individuální, párové, rodinné a skupinové psychoterapii. Získala jsem diplom z mediace a krizové intervence.
Pokračování textu…

Ceník a objednávky

Individuální konzultace: 1000 Kč/ 1 hodinu
Párová nebo rodinná konzultace: 1200 Kč/ 1 hodinu

Volat můžete ve všední dny 9:00 – 18:00.
Telefon pro objednávky naleznete zde….

Storno poplatek: Při zrušení schůzky ve lhůtě kratší 48 hodin si účtuji 50% storno poplatek. Děkuji za pochopení.

Zpět na hlavní stranu…