Když se lidé s Aspergerovým syndromem chtějí seznamovat, narážejí na problémy a různá nedorozumění. Často se potýkají i s porozuměním sobě samému. Když se chtějí seznamovat, narážejí na problémy. Porozumění neverbální komunikaci je pro ně těžší. Celkově navázání komunikace je pro ně obtížné.

Najít partnera a rozumět si s ním může představovat velký problém. Často narážejí na nepochopení – nerozumějí svým emocím, ani emocím potenciálního partnera/ partnerky. Fungování v partnerském vztahu přináší další výzvy – komunikace, odlišné pohledy na běžné, každodenní věci.

Častým klientem je vysokoškolák s Aspergerovým syndromem, který se chce naučit navazovat přátelství, zvládnout fungovat v kolektivu a navazovat vztahy.

Pokud přicházejí rodiče, že jejich dítěti byl diagnostikován Aspergerův syndrom, chtějí dítěti porozumět. Může se ale stát, že zjistíme, že částečné obtíže měl již někdo z rodičů a je tedy třeba řešit i jeho témata.

Velkou výzvou může být také narození dítěte rodiči s Aspergerovým syndromem, což může být zdrojem neporozumění a neshod. Zde pracujeme buď s jednotlivcem nebo s páry – jak se naladit, jak nastavit komunikační pravidla apod.

Jak terapie probíhá

Velkou výhodou pro naši terapii je fakt, že lidé s vysokofunkčním Aspergerovým syndromem jsou často velmi inteligentní, což nám usnadňuje terapeutickou práci.

Učím klienty uspořádat si emoce a být schopen je uchopit. Přinese jim to větší strukturu vnitřního prožívání. Lépe začnou rozumět emocím svým i cizím. Poté je na několika úrovních učím komunikovat s partnerem a sladit se. Postupně tak nacházejí větší uspokojení ve vztazích.
Pokračování textu…

Vztahová terapeutka Martina Salamonová

Absolventka Ostravské Univerzity a Univerzity Palackého v Olomouci. Diplomovaná psycholožka, mediátorka, poradkyně a rodinná terapeutka specializující se na spokojené vztahy…
Pokračování textu…

Ceník a objednávky

Individuální konzultace: 1000 Kč/ 1 hodinu
Párová nebo rodinná konzultace: 1200 Kč/ 1 hodinu

Volat můžete ve všední dny 9:00 – 18:00.
Telefon pro objednávky naleznete zde….

Storno poplatek: Při zrušení schůzky ve lhůtě kratší 48 hodin si účtuji 50% storno poplatek. Děkuji za pochopení.

Zpět na hlavní stranu…